Atentat ndaj kryeministri sllovak

Kryeministri sllovak, Robert Fico është plagosur sot pas tentimit të atentatit ndaj tij. Ai është dërguar në spital pas incidentit me të shtëna, njoftojnë mediat sllovake.

Bëhet e ditur se katër të shtëna u qëlluan në drejtim të politikanit pas një mbledhjeje të qeverisë. Ai është goditur në bark dhe u dërgua menjëherë në spital.

Cani Travel

Një person i dyshuar u arrestua.

Incidenti ndodhi në qytetin Handlova, rreth 150 kilometra në verilindje të kryeqytetit Bratislava.