Edon Zhegrova plasë „bombën“ pse nuk po luan për Kosovën!

Edon Zhegrova ka hedhur akuza shumë akuza të rënda ndaj disa përgjegjësve në kombëtaren e Kosovës në futboll. Në reagimin e tij publik ai ka lënë të kuptohet se i është mbyllur dera e Kosovës për ndeshjet me Zvicrën dhe Bjellorusinë. Në një reagim në mediat sociale Edon Zhegrova ka shpjeguar anën e tij të „çështjes“ pse mungoi kundër Izraelit dhe do të mungojë edhe në dy ndeshjet e radhës. Zhegrova ka bërë një deklaratë “bombë”, duke shpjeguar shkaqet, që shkojnë shumë më thellë se vetë mos angazhimi i një lojtari për ndeshjet e radhës.

Ai flet për një „situatë katastrofale“ në kombëtare. Reagimi i tij i plotë (i pakorrigjuar):

Cani Travel

„U rrita ne Prishtine me endrren qe nje dite do te luaj per Kombetaren time edhe pse deri sa e krijuam Kombetaren e Kosoves ,mua me ofruan shum oferta ,shum joshje te jem diku tjeter , po per mua ishte vetem nje enderr te luaj per atdheun tim per Kosoven. Me muaj te tere me kane joshur te tjeret me lloj lloj oferte, ndersa per Kosoven kam vendosur per 1 minute bisede me te ndjerin Fadil Vokrri sepse e kam degjuar zemren. Te dashur tifoz ditet e fundit erdha ne pikpytje te luaj apo te mos luaj nga njerz te kombetares qe ata vendosin per fatin e Kosovës ne forma individuale dhe asnjeher zyrtare. T ‘ua them te verteten shum her isha penges e disa personave ne kombetare dhe thashethemet ishin drejtuar kundrejt meje por nuk kam folur vetem te mos e prishi harmonin e kombetares sepse me ne fund rendesi ka kombetarja dhe rezultatet e jo intrigat dhe thashethemet e njerzve amator kundrejt meje. Lojen e fundit nuk kisha mundesi te jem pjes e Kosoves dhe pergjigja e tyre ishte nese nuk do vjen ket ndeshje harroje edhe ndeshjet tjera nuk po na duhesh ,e quditshme kur jom ne formen ma te mire une ma ne fund sakrifikoj gjithqka per Kombetaren time por jo per njerzit me kalkulime dhe injorant qe nuk ja duan te miren vendit ……Turp Une Biri yt Kosove jam i gatshem qdo here per vendin tim per kombetaren time dhe sa her te me thirr vendi do jam aty i pari siq e kam deshmuar ju Dua i juaji Edon Zhegrova.“