Euro 2024: Arrestohen shtatë tifozë të Serbisë

Police officers search England soccer fan ahead the Group C match between Serbia and England at the Euro 2024 soccer tournament in Gelsenkirchen, Germany, Sunday, June 16, 2024. (AP Photo/Markus Schreiber)

Policia gjermane njoftoi se shtatë tifozë të ekipit kombëtar të Serbisë janë arrestuar dje, pasi ishin përfshirë në një përleshje në qytetin Gelsenkirchen në Gjermani. Incidenti ndodhi para ndeshjes së Serbisë kundër Anglisë në Kampionatin Evropian të futbollit.

Një zëdhënës i policisë tha për AFP se kundër njërit prej tifozëve u ngrit padi për lëndime të rrezikshme trupore.

Cani Travel

Më herët, policia tha se u detyrua t’i ndajë tifozët anglezë dhe ata serbë, të cilët u përleshën mes vete para ndeshjes.

Bëhet e ditur se asnjë tifoz anglez nuk u arrestua.

Anglia e mposhti me 1:0 Serbinë në ndeshjen e tyre në Grupin C.