50 000 tifozë shqiptarë në ndeshjen kundër Italisë

Nesër, më 15 qershor në orën 21, Kombëtarja e Shqipërisë luan ndeshjen e parë në Euro2024 kundër Italisë në stadiumin e Dortmundit.

Lojtarët janë përgatitur maksimalisht për sfidën e parë në Kampionat, e ata do të kenë edhe mbështetjen e plotë të tifozëve shqiptarë.

Cani Travel

UEFA dhe autoritetet gjermane paralajmëruan se do të ketë mbi 50,000 tifozë shqiptarë në stadiumin e Dortmundit, ku ka 80,000 vende.