Duka: Shqipëria do të fitojë kundër Italisë

Kombëtarja shqiptare vazhdon me përgatitjet për ndeshjen e parë ndaj Italisë në Kampionatin Evropian ndaj Italisë. Stërvitjet po zhvillohen në kampin bazë në Kaiserau,

Bëhet e ditur se tërë grupi është në gjendje shumë të mirë dhe nuk ka probleme fizike për asnjë lojtar.

Cani Travel

Ndeshja e parë me Italinë, që do të zhvillohet të shtunën, më 15 qershor në ora 21:00, në stadiumin e Dortmundit.

Në një intervistë për media italiane, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka parashikoi se Shqipëria do të fitojë kundër Italisë me 1-0.