Dialogu vazhdon me 13 maj

Në darkën joformale të mbajtur në Berlin mes ndërmjetësit të BE Miroslav Lajçak, kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq është rënë dakord që dialogu të vazhdojë me 13 maj. Marrëveshja është arritur pas takimeve të mëparshme të ndara të Kurtit dhe Vuçiqit me kancelarin gjerman Olaf Scholz.

Si e komentoni ju këtë foto dhe këtë vendim?

Cani Travel