Xhaka feston me familje

Pas pas përfundimit të ndeshjes mes Bayer Leverkusenit dhe Werder Bremenit, mesfushori shqiptar u fotografua i rrethuar nga nëna, babai, gruaja dhe vajzat e tij.

Ndeshja përfundoi 5:0, e golin e dytë e shwnoi Granit Xhaka. Bayer Lverkusen ia doli të fitoi titullin e  kampionit pesë xhiro para përfundimit të këtij sezonit.

Cani Travel

Pas ndeshjes, Xhaka është takuar me familjen e tij, ndërsa babai i tij – Ragip Xhaka pati edhe një mesazh për Xabi Alonson.

“Xabi Alonso në histori të futbollit”, ka shkruar babai i Granitit në rrjetet sociale.

Ky është titulli i parë në histori të Leverkusenit në Bundesligë në 120 vjet themelimi si klub.